Biorezonans Terapisi , vücudun enerji sistemi aracılığıyla çalışan nazik, invazif olmayan bir doğal terapidir .Herhangi bir iğne, ilaç veya elektrik sinyallerinin kullanılmasını gerektirmez ve bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

Kuantum fiziğinde ve biyofizikte yapılan keşifler tüm canlı hücrelerin ve tüm maddelerin zayıf elektromanyetik sinyaller verdiklerini ortaya koyuyor. Vücuttaki bunun bir örneği beynin EEG (Elektroensefalografi) taramaları veya kalbin EKG (Alektrokardiyografi) taramalarıdır.

Biorezonans teknolojisi, bu sinyalleri hastayı basit bir non-invaziv temas elektrotları kullanarak bir biorezonans cihazına bağlayarak ve bir biofeedback devresi oluşturarak tedavi için kullanır; hasta, kendi elektromanyetik sinyalleriyle tedavi edilir, bu sinyaller makineye yüklenir, modifiye edilir ve Vücuda geri gönderilir. Sonuç, normal işlevi güçlendirmek ve vücudun toksini veya stres yükünü azaltmasına yardımcı olmaktır. Bu şekilde,vücut kendini iyileştirebilme yeteneğini geri kazanmasına yardımcı olur.