Zehir Savaşçıları Akademisi

Uyuşturucunun batağına düşen kardeşini, ardından da yüzlerce genci ilaç kullanmadan bağımlılıktan kurtaran İsmail Karakaş, Zehir Savaşçıları Akademisi’ni kurdu ve Burada BİOREZONANS ve diğer terapi yöntemleri ile bağımlıları kurtarıyor.

Kardeşinin madde bağımlısı olduğunu öğrendikten sonra hayatını bağımlıları kurtarmaya adayan İsmail Karakaş, 11 yıl önce kardeşini kurtardı. Karakaş, bu süreçte ölen annesine verdiği sözü tutmak için bağımlı gençleri ilaçsız rehabilite edebilmek amacıyla Zehir Savaşçıları Akademisi’ni kurdu.

Toplumdan dışlanan gençleri, açtığı oto yıkıma servisinde işe alan Karakaş, 16 genci topluma kazandırdı. Gruplar halinde gençleri rehabilite eden Karakaş, önce Van sonra Ankara’da STK’larla işbirliği yapıp çok sayıda gencin uyuşturucudan kurtulmasını sağladı. Yüzlerce gence yardım eli uzatan Karakaş son olarak 16 bağımlıyı bir tatil köyünde rehabilitasyona aldı. 4 aydır kampta akupunkturdan yogaya, spor aktivitelerinden kitap okumaya kadar eğitmenler eşliğinde rehabilitasyona tabi tutulan 16 bağımlı, 2 ay sonra yeni bir hayata adım atacak.

İLAÇSIZ REHABİLİTASYON

Karakaş, akademiyi kurma sürecini şöyle anlattı: “2006’da kardeşimin madde bağımlısı olduğunu öğrendim. Bunu öğrenen annem kanser olup kahrından öldü. ‘Kardeşimi kurtaracağım’ diye anneme söz vermiştim. Önce kardeşimi kurtardım sonra da bu maddeleri kullanan çocukları rehabilite etmek için Van’da oto yıkama merkezi kurdum. Toplumdan dışlanan 16 çocuğu işe aldım. Yaptığım rehabilite sonuç verince Ankara’da yapmaya karar verdim. Bu işin ilaçla değil rehabilitasyonla yapılacağını düşünerek dünyadaki örneklerine baktım. İtalya’da ilaçsız rehabilite uygulayan ‘Narcocnon’ adlı merkezle iletişimi geçtim ve Türkiye’ye davet ettim.”

TATİL KÖYÜ KLİNİK OLDU

Akademiyi kurma aşamasında ailelerle görüştüğünü belirten Karakaş, “Sonuç almaya başlayınca bazı aileler çocuklarının da faydalanması için kontenjan açmamı istedi. Bu süreçte Antalya Ayka Vital Tatil Köyü’nün sahipleri olan doktor Kazım Doğan ve eşi Aynur Doğan’la görüştüm. Çalışmama destek verip ücret almadan tatil köyünü Ayka Vital Sağlık Kliniği’ne çevirdiler” dedi.

Zehir Savaşçıları Akademisi olarak Antalya’da bağımlı gençleri kurtaran Karakaş, “Buradaki gençler başkalarını da kurtarsın istiyorum” diye konuştu. Karakaş, şu bilgileri verdi: “Burada bütün yöntemleri karıştıralım dedik. İnformatif detoks, bedensel- zihinsel detoks, biyoenerji, akupunktur, hacamat, BİOREZONANS , müzik, resim terapileri yapıyoruz. Okuma, spor aktiviteleri mevcut. 16-37 yaş arası insanlar var. 12 de uzmanımız bulunuyor. Tedavi olanlar da eğitmen olacak. Çünkü madde kullanıcısının halinden en iyi onlar anlar.”

‘2.5 MİLYON BAĞIMLI VAR’

Tecrübeleri aktaran Karakaş, “Ülkemizde 2.5 milyon bağımlı var. Ailelerin çocuklarını takip etmesi gerekiyor. Anne-baba baskısı tatlı sert yürümeli. Çocuğun eve gidiş ve gelişlerini, arkadaşlarını kontrol etmeliyiz. Eve yorgun, gözleri kanlanmış halde geliyorsa, uyku alışkanlığı değişmişse, ders notları düşüyorsa bu çocukların sorunu olabilir. Farklılık gördüğünüzde bir psikolog aracılığı ile bir şeyler öğrenmek gerekir” diye konuştu.